KURULUŞ

Biliyormusun.net, 01/03/2001 tarihinde hizmete girmiş olup, Türkiye’nin ilk interaktif hediyeli bilgi yarışma sitesidir. İnternet ortamında ilk olmanın verdiği sorumluluk ve bilginin yayılmasına verdiğimiz önem nedeniyle, sitemiz kısa bir süre içerisinde internet kullanıcıların beğenisini kazanmış ve yoğun ilgi görmüştür. Bu gelişme karşısında, daha kaliteli ve farklı yarışma türleri sunabilmek ve bilgi edinmeyi daha zevkli ve kalıcı kılabilmek amacıyla sitemizin tasarımı 2002 yılında yenilenmiş, teknik altyapısı geliştirilmiş ve daha geniş bir ekip kurularak çalışmalara devam edilmiştir. Son olarak, sitemize gösterilen ilginin katlanarak artması karşısında 2004 yılı Ekim ayında, üyelerimizden gelen tavsiye ve teklifler de dikkate alınarak, sitemizin görsel tasarımı tamamen yenilenmiş, yeni ve farklı yarışma türleri eklenmiş ve üyelerimizin de desteği ile sürekli bilgi paylaşımı sağlayan, yarışırken öğreten bir site haline gelmiştir.  Sitemizin, üyelerimizin boş zamanlarını değerlendirmede bir araç olmasını ve eğlenirken öğrenmeye teşvik edici olmasını diliyoruz.

Bu sitenin ana fikrini ortaya atan ve ilk uygulamayı başlatan Ümit Fatih Çiğdem’e, sitemize her türlü teknik desteği veren Kaynet Teknik ekibine ve özellikle program alt yapımızı yeniden yazan Orhan Albay’a teşekkür ederiz.

SİTEMİZİN AMACI

Sitemiz, internetin daha faydalı amaçlar için kullanımını sağlamak ve Türk toplumunun kültür düzeyinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitemizdeki bilgi yarışmasının ve diğer bölümlerin temel amacı, üyelerimizin bilgi dağarcığını geliştirmek ve kültürel gelişimini sağlamak; bunu yaparken, zevkli ve kalıcı bir metod kullanarak internetin bu konuda sağlayacağı faydayı artırmaktır.

Yarışmalarımızda yanlış cevaplandırılan soruların, doğru cevapları verilmeyerek, üyelerimizin araştırmaya teşvik edilmesi de amaçlanmıştır. Sitemize yeni eklenen bölümlerle, Türk insanının bilgi dağarcığına katkıda bulunmanın yanı sıra, Türkçe kelime hazinesini geliştirmesine yardımcı olmak da amaçlanmıştır. Ayrıca, yeni eklenen “Bir İşlem” bölümümüz ile matematiksel düşünme ve çözüm üretme yeteneğimizin de zamanla gelişeceğine inanıyoruz

TELİF HAKLARI

Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin telif hakları Netcom Bilgisayar A.Ş.'ye aittir. Site içeriğinin ve aktif soru bankasının tamamen yada kısmen kopyalanması, başka sitelerde ya da görsel, işitsel medya araçlarında kullanılması yasaktır. Bu materyallerin başka bir site ya da kuruluş tarafından kullanılması halinde, biliyormusun.net sitesinin içeriğini kullanan kurum ya da kuruluş yasalar nezdinde sorumluluğu yüklenmiştir. Açılacak maddi ve manevi tazminat davalarında ve diğer hukuki işlemlerde Kayseri Mahkemeleri yetkilidir.

Kayıtlı Üye Sayısı
1372380
Aktif Soru Sayısı
  Seçmeli 10010
  Doldurma 3374
  Doğru - Yanlış 3082
  Kelime 1339
Onay Bekleyen Sorular
  Seçmeli 288545
  Doldurma 80115
  Doğru - Yanlış 209422
  Kelime 0
Doğruluk sonsuzluğun güneşidir, nasıl olsa doğar.
-----------------------
W.Phillips
İleri doğru bir adım atıldığında, insan vücudundaki 54 kas çalışır.
Güzel Yazılar